Kapšanas sports iekļauts Tokijas Olimpiskajās spēlēs 2020!

Kāpšanai Olimpiskajās spēlēs būt!

Starptautiskā olimpiskā komiteja paziņojusi, ka 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs līdzšinējiem 28 sporta veidiem pievienosies vēl pieci, kuros tiks sadalīti 18 medaļu komplekti.

Olimpisko spēļu klāstu 2020. gadā papildinās sērfošana, skeitbords, karatē, beisbols/softbols un kāpšana pa mākslīgajām klintīm. Visus piecus bija ieteikusi Tokijas olimpisko spēļu organizatoru komiteja, un Starptautiskās olimpiskās komitejas atbalsts bija vienbalsīgs. Netiks aizstāts neviens no pašreizējiem 28 sporta veidiem, līdz ar to Tokijā būs 33. Piecos jaunajos būs 18 disciplīnas un jauni medaļu komplekti.

Beisbols (vīriešiem) un softbols (sievietēm) no 1992. līdz 2008. gadam startēja atsevišķi, taču apvienoja spēkus, lai atgrieztos olimpiskajā apritē. Tas ir īpaši populārs Japānā. Neviens no pārējiem sporta veidiem vēl nekad nav bijis olimpiskajās spēlēs, lai gan sērfošana 1900. gadā bija starp demonstrētajiem sportiem.

Skrituļotāji paredz, ka olimpiskajās spēlēs varētu piedalīties 40 dalībnieku vīriešu un 40 dalībnieku sieviešu konkurencē. Viņiem pirms tam bija daudz pretinieku, jo šajā sporta veidā nav pasaules čempionāta. "Sērfošana iemieso stilīgu un atraktīvu dzīvesstilu, kas olimpiskajām spēlēm piešķirtu jaunu atmosfēru un palīdzētu iegūt jaunus fanus," vēl pirms lēmuma sacīja Starptautiskās sērfošanas asociācijas prezidents Fernando Agerre.

Kāpšana mākslīgajās klintīs bija starp demonstrācijas sporta veidiem pēdējās jaunatnes olimpiskajās spēlēs. Tāpat 2020. gadā debitēs karatē, kas dzimis tieši Japānā. Olimpisko spēļu programmā līdz šim iekļauts džudo, kas debitēja 1964. gadā, kad olimpiskās spēles arī uzņēma Tokija, un bijis iekļauts allaž kopš 1972. gada.

Vairāk info /www.olympic.org/ 

Izveidots 04 Augusts 2016
Skatīts: 5453
2024 Latvijas Alpīnistu savienība  
>>