Festival Rock Master 2017

Dalība SOCIETÀ SPORTIVA DILETTANTISTICA ARRAMPICATA SPORTIVA ARCO organizētajās sacensībās, sadarbībā ar IFSC

Festival Rock Master 2017  “Rock Junior under 14 Cup” daudzcīņa – boulderings, ātrumkāpšana, grūtā kāpšana, Arco, Itālija 24. – 27. augustā, 2017

Katru gadu tiek organizētas vērienīgas (visā pasaulē zināmas) sacensības nelielā Itālijas dienvidu kalnu pilsētā Arco, kurā, domājams, šī ir viena no gaidītākajām nedēļām gadā.

Dalībnieki: Edvards Gruzītis, Ksenija Dobržinska

Rock Master ir visvecākās kāpšanas sporta sacensības pasaulē.

Sacensību pilnais nosaukums ir Rock Master festival – šajā nedēļas nogalē vienuviet norisinās IFSC pasaules kausa posms grūtajā kāpšanā un ātrumkāpšanā, KO Boulder Contest, Rock Master Duel, Kid’d Rock, Family Rock un Rock Junior under 14 cup.

Īsumā par katru: IFSC pasaules kausa posms grūtajā kāpšanā un ātrumkāpšanā, norisinās kā parasti – atlase, pusfināls (astotdaļfināls, ceturtdaļfināls), fināls. Klāt nāk Rock Master Duel, kurā piedalās visi 8 grūtās kāpšanas finālisti, tā ir kāpšana uz ātrumu pa grūtās kāpšanas sienu uz diviem identiskiem maršrutiem (25m maršruts, kategorijā ap 8a), kas pirmais izkāpj tas uzvar (šo maršrutu parasti izdodas veikt 1 – 2 minūšu laikā), tālāk jau kā ātrumkāpšanā, zaudētājs izkrīt un tā līdz tiek noskaidroti labākie 3 dalībnieki.

KO Boulder Contest ir boulderinga sacensības, kurās piedalās 6 sportisti un 6 sportistes no visas pasaules tikai ar īpašiem ielūgumiem tiem dalībniekiem, ko sacensību organizatori uzskata par labākajiem. Sacensību iepriekšējā dienā konkrētie dalībnieki visus četrus maršrutus var mēģināt, iemācoties kaut vai katru kustību. Nākamajā dienā, sacensību apstākļos dalībniekiem ir doti tikai 3 mēģinājumi, lai katru no maršrutiem izkāptu. Pēc katra maršruta dalībnieks, kas šo maršrutu ir kāpis visilgāk vai nav spējis izkāpt vispār izkrīt, uz nākamo maršrutu ejot tikai nu jau vairs pieciem dalībniekiem. Tā pēc katra maršruta tiek atlasīti labākie, bet pēc visiem četriem maršrutiem noteikti pirmo trīs vietu ieguvēji.

Kid’s Rock ir paredzēts bērniem no 5 līdz 13 g.v., kuri nekad nav iepriekš kāpuši, taču Family Rock ir kāpšanas aktivitāte, kuras laikā bērniem kopā ar vecākiem ir iespēja kāpt kopā.

Tas, kas mūs šoreiz interesē visvairāk ir Rock Junior under 14 Cup, kas ir sacensības bērniem līdz 14 gadu vecumam visās trīs disciplīnās, bet rezultātus vērtē tikai pēc visiem trim kāpšanas posmiem, skatoties kopvērtējumu. Šāda sistēma šobrīd tiek pielietota, gatavojoties nākamajām olimpiskajām spēlēm Tokijā 2020. gadā, kurās pirmo reizi tiks apbalvoti dalībnieki tieši pēc visu trīs disciplīnu kopvērtējuma.

 

  

Līdzīgi kā Latvijas sportisti pieaugušo grupā, arī Edvards un Ksenija šajās sacensībās startē Latvijas izlases kreklos, par kuriem pateicamies Latvijas Alpīnisma savienībai.

 

Edvards Gruzītis un Ksenija Dobržinska ar LAS atbalstu ir ieradušies Arco, lai piedalītos Rock Junior under 14 Cup.

24. augustā norisinājās sacensības boulderinga disciplīnā, taču ātrumkāpšana un grūtās kāpšanas posmi būs 27. augustā, gala rezultāti tikai pēc visiem posmiem kopā.

 

Ieskats kā gāja boulderingā.

Abi Latvijas dalībnieki, uzrādīja labus rezultātus. Edvards Gruzītis pārsteidza visus, sacensībās visus piecus boulderinga maršrutus izkāpjot ar pirmo reizi 5t5 5b5, ko spēja paveikt tikai 3 bērni, iegūstot dalīto 1. – 3. vietu no 48 zēniem kopā.

 

Ksenijas Dobržinskas rezultāts ir 21. vieta no 54 meitenēm, izkāpjot 3t6 5b5, kas, protams, arī ir labs rezultāts apsteidzot vairāk, kā 30 citas dalībnieces no visas pasaules.

 

Pirmo trīs vietu ieguvēji boulderinga disciplīnā:

 

1.

Paolo Gael

Rivadaneira Torres

Ekvadora

1.

Ema

Seliskar

Slovēnija

1.

Louis

Fechoz

Austrija

2.

Lena

Losinskyj

Austrija

1.

Edvards

Gruzītis

Latvija

3.

Aleksandra

Totkova

Bulgārija

 

Tomēr tikai ar labiem rezultātiem boulderinga disciplīnā kopvērtējumam neiztiks, vēl ir priekšā smags darbs, piedaloties grūtās kāpšanas un ātrumkāpšanas disciplīnās, kuras Latvijā diemžēl uztrenēt ir krietni grūtāk, tādēļ nedrīkst padoties un jācīnās līdz galam.

 

Vēlot augstus panākumus un tiecoties uz virsotnēm!

 

Izveidots 29 Augusts 2017
Skatīts: 5679
2024 Latvijas Alpīnistu savienība  
>>